عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.
n00066375-b.jpg

دكتر صادق زیبا‌کلام، در نامه‌ای به سيداحمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد در مورد اظهارات اخير وي كه گفته بود: «احمدی‌نژاد، عوضی رفت و مرد.» واكنش نشان داد كه متن این نامه، به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی
حضرت آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی
امام‌جمعه معزز مشهد دام‌الله ظله‌العالی
با سلام و تحیات، حضرتعالی اخیرا فرموده‌اند که «(آقای دکتر) احمدی‌نژاد مرد» و مرگ یا درست‌تر گفته باشیم پایان حیات سیاسی مشارالیه را هم زمانی تعیین کرده‌اید که (به‌زعم جنابعالی البته) رییس‌جمهور سابق از تبعیت از ولایت خارج شدند که البته منظورتان همان رویداد سال۸۹ و یازده‌روز خانه‌نشینی آقای رییس‌جمهور بود. لابد اگر آن اتفاق نمی‌افتاد آقای احمدی‌نژاد همچنان مورد تایید اصولگرایان باقی مانده بودند. نیازی البته به حدس‌و‌گمان در این فقره نیست.

چراکه تا قبل‌از مسایل سال۸۹ جنابعالی به‌همراه مابقی اصولگرایان از ایشان و تمامی سیاست‌های‌شان با تمام وجود حمایت و دفاع می‌کردید. چه در طی آن هشت‌سال و چه بعد از آن، جنابعالی و سایر اصولگرایان هرگز حاضر نشدید تا اندکی پیرامون صحت‌و‌سقم سیاست‌های آن دوران تردیدی به‌خودتان راه دهید و یک‌نگاه ولو اجمالی به آنچه بر مملکت در طی آن هشت‌‌سال رفت بیندازید. کانه اصولگرایان نه نقشی در براوی‌کار‌آوردن آقای احمدی‌نژاد برعهده داشتند و نه در حمایت همه‌جانبه از ایشان. بنابراین مشکلاتی هم که کشور در پایان هشت‌سال مدیریت آقای احمدی‌نژاد بدان‌ها دچار شده بود خیلی به اصولگرایان ارتباطی پیدا نمی‌کرد. اما جناب علم‌الهدی عزیز کدام بخش از سیاست‌های آن هشت‌سال خالی از اشکال نبود؟

اصرار بنده در بررسی و نقد سیاست‌های آن هشت‌سال به‌هیچ‌وجه ارتباطی به آقای احمدی‌نژاد پیدا نمی‌کند. کمترین ضرر‌و‌زیان چشم‌بستن بر سیاست‌های اصولگرایان در آن هشت‌سال آنست که برخی‌از آنها امروز هم همچنان اصرار بر تداوم همان سیاست‌ها و راه روش‌ها دارند. بحث برسر آن نیست که مردم در انتخابات سال گذشته نظرشان را درخصوص آن سیاست‌ها به نمایش گذاردند و فقط هشت‌درصدی که به جناب دکتر سعید جلیلی رای دادند همچنان خواهان تداوم همان سیاست‌های دوران آقای احمدی‌نژاد بودند.
مصیبت بزرگتری که نپرداختن به آن سیاست‌ها و تقلیل صورت‌مساله صرفا به یک‌نفر به‌نام آقای محمود احمدی‌نژاد آن است که امروز هم بسیاری از تندروها (علیرغم جمعیت هشت‌درصدی‌شان) همچنان خواهان تداوم همان سیاست‌های نادرست گذشته هستند.


مطالب مرتبط:

-زیبا کلام: تندروها نسبت به محبوبیت خاتمی در میان مردم بغض و کینه دارند

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید