عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان فارس گفت: کشاورزی فارس باید با بهره گیری از راهکارهای نوین از شیوه معیشتی به اقتصادی تغییر رویکرد دهد.به گزارش پیک تدبیر محمد مهدی قاسمی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عبور از کشاورزی خود مصرفی و معیشتی با اصلاح و راه اندازی تشکل های نوین می تواند در افزایش بهره برداری و ارتقا سطح عملکرد پایدار بخش کشاورزی اثرگذار باشد.

 

وی ادامه داد: کشاورزی اقتصادی با استفاده بهینه از منابع موجود در بخش کشاورزی و بکارگیری شیوه ها و ابزار کارآمد ، روشهای علمی و ارتباط بین عوامل تولید ، توسعه کشاورزی را مدنظر قرار می دهد.

 

قاسمی بیان داشت: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی علاوه بر رشد تولید واشتغال ، به ایجاد اشتغال در سایر بخش های دیگر اقتصادی نیز کمک می کند.

 

بگفته وی ، در عرصه فعالیت های کشاورزی ، متخصصانی که علاوه بر دانش کشاورزی، به اصول علم اقتصاد آشنایی دارند باید بکار گرفته شوند .

 

قاسمی افزود: جهاد کشاورزی فارس به موسسه های نو بنیان عمومی و خصوصی ، تشکل های مردمی وصنف های کشاورزی که در زمینه های مختلف فعالیت دارند، نگاه مثبتی دارد و به عنوان یک فرصت مناسب به این نهادها می اندیشد.


مطالب مرتبط:

- معاون وزیرجهاد کشاورزی :مدیریت صحیح منابع آب برای فارس حیاتی است

- گزارش تصویری/ بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از تخت جمشید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید