عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

آرامش نسبی ناشی از مشی اعتدالی تیم مدیریتی ارشد استان فارس افقی روشن و در عین حال امیدوارانه را برای استفاده از ظرفیتهای پرشمار و سالها مورد غفلت واقع شده این استان پهناور فرا روی مدیران و دلسوزان به آینده این مرز و بوم گشوده است .

 

 

 با آغاز بکار دولت یازدهم و به تبع آن توفیق یافتن در ترمیم چهره ایران در مجامع بین المللی و معرفی نظام جمهوری اسلامی به عنوان منادی شعار جهان عاری از خشونت ، این روزها نگاه جدی سرمایه گذاران خارجی به جای جای این سرزمین مانایی از جمله فارس معطوف شده است .

 

این تغییر نگاه در جهان خارج از یکسو و مشی اعتدالی کارگزاران دولت تدبیر و امید در مراکز استانهای کشور از جمله فارس زمینه ساز آرامش نسبی توام با هم افزایی شده که خود پیش درآمد فضای مطلوب و امنی برای سرمایه گذاری و خلق فرصتهای شغلی پایدار را رقم زده است .

 

گفته ها و شنیده های بزرگان فارس این روزها حکایت از این دارد که سرعت کند تحولات توسعه ای سالهای گذشته در این استان ریشه در برخی ناهماهنگی ها ،فقدان وحدت رویه و غفلت از هم افزایی و رشد موازی کاری ها داشته و لذا برای جبران فرایند زمانی گذشته بناچار باید با دوری از افراط و تفریط راه اعتدال و میانه ای را که آرای قاطبه مردم در 24خرداد 92زینت بخش شکل گیری دولت تدبیر و امید شد را پیشه خود کنند.

 

بی تردید در سایه مشی اعتدال نمره 20گرفته از سوی مردم و اهتمام ویژه به چارچوب ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری در نامگذاری سالجاری است که می توان بخوبی ناهمواری های مسیر را هموار نموده و با استفاده و در واقع تکیه بر داشته های موجود به شکوفایی ظرفیتهای بالقوه در کوتاه زمان ممکن در راستای ایجاد رفاه و آرامش لازم برای مردم پا در رکاب این سامان یاری رساند.

 

با نگاهی گذرا به ماههای پایانی سال 92بخوبی می توان ترافیکی را البته نه از نوع خودرویی ان که خود هنوز معضلی برای مرکز استان بشمار می رود ، بلکه ترافیکی از حضور هیات های تجاری و اقتصادی و سفرایی از کشورهای مختلف را در استان فارس بوضوح مشاهده کرد که این حضور جز تبلور فضای امن و احساس امنیت سرمایه گذاری در این نقطه از ایران اسلامی یعنی فارس نمی تواند طور دیگر تفسیر و ارزیابی شود.

 

در زمان یاد شده اخیر بخوبی شاهد حضور سلسله وار این هیاتها در کانونهای سرمایه گذاری استان فارس از دفتر استاندار گرفته تا اتاق بازرگانی ، منطقه ویژه و کارخانجات و مناطق مختلف صنعتی و انرژی بر بوده ایم که خود موجبات نشاط و امید هر چه بیشتر را در جامعه فراهم کرده است .

 

حضور سفرا و هیات های مختلف اقتصادی از کشورهای مختلف روسیه ، کره جنوبی ، چین ، هند، امارات متحده عربی ،قزاقستان ، تونس و ، الجزایر و فنلاند در استان فارس و دیدار با مقامات ارشد استانی و نیز بازدید میدانی از توانمندیهای استان فارس در یکی دو ماه پایانی سال 92تاکنون همگی نشات گرفته از فضای ایمن ایجاد شده در اثر مشی اعتدالی حاکم بر کشور و استان فارس می باشد.

 

استاندار فارس بر این باور است که فضای تعاملی ایجاد شده حاصل حرکت دستجمعی مسوولان دلسوز و پا در رکاب می باشد که این امر موجب گردیده تا ضمن حاکم شدن روحیه نشاط و تلاش در این استان زمینه حضور هیات ها و سفرای مختلف کشورهای مختلف دنیا در فارس فراهم گردد .

 

سید محمد احمدی افزود :در سایه این امنیت پایدار در بخش سرمایه گذاری با ظرفیتهای پرشماری که استان فارس به عنوان یک ایران کوچک دارد می توان با هم افزایی بیشتر قدم های والاتری را در راستای عمران و آبادانی و در واقع رسیدن به یک اشتغال پایدار و جبران کاستی های موجود برداشت .

 

استاندار گفت :هیات های مختلف اقتصادی کشورهای مختلف در بازدید های چندماه اخیر خود ضمن آشنایی با پتانسیل های موجود منطقه به بسیاری از پیشرفت های صورت گرفته شده در این نقطه از کشورمان ان هم در شرایط تحریم اظهار شگفتی کرده اند.

 

احمدی اضافه کرد: البته با توجه به محورهای متنوع توسعه در فارس از گردشگری گرفته تا نفت و گاز و کشاورزی باید با هم اندیشی بیشتر به تسهیل در ساخت برخی زیرساختهای لازم و در شان استان فارس یاری رساند و با همکاری و مشارکت جدی بر توان و انبوهی سرمایه گذاری ها افزود.

 

رییس اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی شیراز هم با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت یازدهم شرایط تحریم در کشور بهبود یافته و بدنبال ان قطعا موقعیت های جدید برای همه فعالان اقتصادی ایجاد خواهد شد ، گفت : در سایه مدیریت اعتدالی جدید در کشور و استان بخوبی می توان کاستی های گذشته در باب عقب ماندگی ها را برطرف کرد.

 

فریدون فرقانی شرایط حاکم بر فضای سرمایه گذاری در استان فارس را در حال حاضر مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت : بی شک استمرار این روند در ماههای اینده به حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران از کشورهای مختلف به این استان همراه خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی شیراز این آمادگی را دارد تا در آینده تبادل هیات های تخصصی را افزایش دهد افزود: موقعیت و ظرفیتهای پرشمار فارس این استان را نسبت به سایر مناطق کشور منحصر بفرد کرده و لذا برای استفاده بهینه از این ظرفیتها باید از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف حمایت بیشتری کرد.

ایرنا


مطالب مرتبط:

باید زمینه ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی به استان فارس فراهم شود

- اختصاص بیش از چهارهزار میلیارد ریال به طرح های اشتغالزا در فارس

- انتقاد شدید استاندار فارس از مانع تراشی بر سر راه سرمایه گذاری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید