عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس بر حمایت همه جانبه این سازمان از سرمایه گذاری سرمایه گذاران در ایجاد و راه اندازی واحدهای صنعتی در فارس تاکید کرد.

به گزارش پیک تدبیر به نقل از ایرنا ایرنا علی همتی درآستانه دهم تیر روز صنعت و معدن در بازدید از برخی واحدهای صنعتی شهرستان نی ریز گفت: این سازمان مصمم است علاوه بر فعال سازی واحدهای غیرفعال با تولیدات مناسب ومورد نیاز استان وکشور، برای ایجاد و راه اندازی واحدهای صنعتی با تولیدات مناسب وایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی مناطق حاصلخیز کشاورزی برای صادرات و رقابت در بازارهای هدف گام بردارد.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه رینگ اسپرت نی ریز گفت: رفع معضل بیکاری و نیز فراهم کردن شرایط اشتغال مناسب و پایدار در شهرستان ها یکی از اولویت های این سازمان است.

 

همتی ادامه داد: از سرمایه گذاری سرمایه گذاران در این امر استقبال وهمکاری لازم را تا حصول نتیجه مطلوب انجام می دهیم.

** کارخانه فولاد نی ریز با اشتغالزایی مستقیم 800 نفر در حال ساخت است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در بازدید از کارخانه فولاد نی ریز نیز گفت: این کارخانه به عنوان سومین طرح از مجموعه طرح های هشتگانه فولاد کشور با اشتغالزایی 800 نفر به صورت مستقیم درحال ساخت است.

 

وی افزود: طرح 800 هزارتنی فولاد نی ریز فارس با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت سرمایه گذاری غدیر به نسبت 35 و 65 درصد در زمینی به مساحت 500 هکتار در حال ساخت است.

 

همتی اظهارکرد: این کارخانه انواع آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه 800 هزارتن وانواع شمش فولادی را تولید می کند.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: خط تولید این کارخانه درمرحله نخست شامل یک مدول احیای مستقیم به روش میدرکس، یک واحد ذوب و ریخته گری، واحد انباشت و برداشت و واحد اکسیژن خواهد بود.

 

وی افزود: نزدیکی شهرستان نی ریز به مرکز تامین منابع و مواد اولیه تولید فولاد در استان کرمان یعنی گندله سازی گل گهر سیرجان از جمله مزیت های احداث این مجتمع صنعتی در این منطقه است .

 

همتی اظهار کرد: بهره گیری از توان و دانش متخصصان داخلی، افزایش تولید شمش فولاد در کشور، جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال در مناطق محروم از مزایای ساخت این کارخانه است.

 

وی گفت: با لحاظ کردن جمیع شرایط شامل نزدیکی به معدن گل گهر، تامین آب از سد چشمه عاشق و همزمان چاه، نزدیکی به مسیر احداث راه آهن گل گهر – نی ریز و نیز حداقل فاصله ممکنه تامین برق و گاز از جمله مزایای راه اندازی این طرح است.

 

این طرح در منطقه قطرویه واقع در 50 کیلومتری جنوب شرق نی ریز دراستان فارس در حال ساخت است.

 

** توسعه معادن نی ریز در زمره اولویت ها

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت فارس در ادامه سفر به شهرستان نی ریز با کارکنان این سازمان در شهرستان های نیریز ، استهبان وسروستان دیدار کرد.

 

وی دراین دیدار گفت: نی ریز یک شهر معدنی است وسنگ این شهرستان زبانزد همگان است اما آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است و بهره برداری لازم از این منابع عظیم صورت نگرفته است از این رو موضوع توسعه معادن نی ریز در زمره اولویت های این سازمان است.

 

همتی تاکید کرد: استفاده بهینه از ظرفیت های مناسب معادن نی ریز با فناوری روز دنیا باید در اولویت قرار گیرد.

 

وی اظهارکرد: برای رفع کمبودهای حاصل شده از خشکسالی دراین شهرستان باید از ظرفیت ها و قابلیت های معادن خدادادی در شهرستان بهره برد.

 

شهرستان نی ریز در فاصله 192 کیلومتری شرق شیراز واقع شده است.

ایرنا


 

مطالب مرتبط:

-توسط علی همتیٍ؛ افشاگری درباره رانت خواری در صنعت فارس

- 600 معدن غیرفعال فارس به مزایده گذاشته می شود

شروع به فعالیت معدن چاه‌مرغی خرم‌بید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید