عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد موفق دولت در کاهش دوباره نرخ تورم، گفت: رویکرد دولت در مدیریت تورم به صورت مدیریت هزینه ها بوده یعنی دولت با رویکرد انقباضی در حوزه هزینه ها، نرخ تورم را کنترل کرد.

 


به گزارش پیک تدبیر علیرضا سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: با وجودی که دولت تورم را کنترل کرده اما در نقطه مقابل آن کم تحرکی در رشد اقتصادی و حوزه تولید و دامنه دار شدن رکود اقتصادی همچنان وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: رشد شتابان تورم در سال های 91 و 92 برای اقتصاد کشور آزار دهنده بود و ادغام تورم با رکود کشور را دچار بحران کرد، بنابراین اولویت دادن دولت به کنترل تورم اقدامی پسندیده بود.

 

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس خاطرنشان کرد: هرچند کنترل تورم اولویت اول دولت است اما در کنار آن تلاش در جهت خروج از رکود و تحرک بخشی به اقتصاد باید انجام می گرفت که متاسفانه تاکنون نشانی از این تحرک بخشی را شاهد نیستیم.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: نگاه دولت به کاهش شتابان نرخ تورم را باید جزو عملکرد مفید دولت در اقتصاد ارزیابی کرد.

 

سلیمانی اضافه کرد: عدم توجه به تحرک بخشی به تولید و استفاده از ظرفیت های اقتصادی در جریان کنترل تورم، سبب دامنه دار شدن رکود اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری و نگرانی در حوزه اجتماعی و اقتصادی خواهد شد بنابراین دولت باید در این زمینه نیز اقدامات موثری را انجام دهد.

 

گفتنی است، نرخ تورم نقطه به نقطه از 45 درصد شروع کار دولت یازدهم هم اکنون به کمتر از 15 درصد در حال حاضر رسیده است، این در حالی است که دولت مصمم است سیاست مقابله با تورم را همچنان ادامه دهد و تک رقمی کردن نرخ تورم شرط لازم حمایت از تولید و قدرت خرید مردم است، چرا که اقتصاد کشور هم اکنون با پدیده رکود تورمی مواجه است و ریشه های آن در جانب عرضه اقتصاد است.


مطالب مرتبط:

- محمود سریع‌ القلم : حفظ معنویت در سایه تورم دو رقمی و فقر قابل تصور نیست

- کاهش 2.2 درصدی نرخ تورم در خرداد ماه

-روحانی: تلاش می‌کنیم تورم در سال 93 زیر 25 درصد باشد/تغییرات در این دولت کمتر از دولت نهم بوده است

روحانی:آمار تورم را تا سال آینده به ۲۵، سپس به ۱۸ و به ۱۲ درصد کاهش دهیم

رییس‌جمهور: وزرا به جای تهدید شدن،باید دلگرم شوند/تورم نقطه به نقطه به 28.8 رسید

نوبخت: تورم مهار شد/ مخالفت دولت با افزایش بیش از ۱۸ درصد حقوق کارمندان


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید