عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، با اشاره به تدوین میثاق نامه حمایت از سرمایه گذاری و تولید از سوی مقامات ارشد این استان گفت: لازم است که این میثاق نامه به کل کشور نیز تعمیم داده شود.

پیک تدبیر:سهراب مختاری، چهارشنبه در اجلاس سه جانبه روابط کار در شیراز، تعداد کارگران استان فارس را 625 هزار نفر اعلام کرد و گفت:این جمعیت کارگری ، سهم قابل توجهی را در سه حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی این استان به خود اختصاص داده اند.

او اظهار کرد: همچنین استان فارس با دارا بودن 500 تشکل کارگری و کارفرمایی در رتبه سوم کشور قرار دارد.

وی، عضویت کارگران و کارفرمایان در تشکل های صنفی، حفظ فرصت های شغلی موجود و شناسایی و عارضه یابی آنها در استان به ریاست استاندار و همراهی دستگاه های اجرایی با هدف جلوگیری از دست دادن فرصت های شغلی موجود را از جمله برنامه های این اداره کل برشمرد.

مختاری افزود: همچنین می توانیم امروز با قاطعیت اعلام می کنیم که ریشه قراردادهای سفید امضا در استان فارس خشکانده شده است و همچنین عدم قبول تسویه حساب های صوری را نیز در مراجع حل اختلاف لحاظ کرده ایم.

قراردادهای سفید امضا به قراردادهای یکطرفه ای اطلاق می شود که بر اساس آن کارگر ناگزیر به امضای برگه ای می شود که محتوای آن پس از امضای کارگر با نظر کارفرما تهیه خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: مجموعه اقدامات انجام شده موجب شده که امروز کارگران شاغل در شرکت ها از حداقل های مطرح شده در قانون کار برخوردار باشند.

ایرنا


مطالب مرتبط:

- سهراب مختاری مدیرکل جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس شد

-مختاری:پرداخت کارمزد ساعتی به سود کارگران و کارفرمایان است

ربیعی در مراسم معارفه مختاری:مابه التفاوت افزایش حقوق امسال بازنشستگان پرداخت می شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید