عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

طرح گاز رسانی به روستاهای خسروشیرین ، فتح آباد و محمد آباد در شمال استان فارس به بهره برداری رسید.

به گزارش پیک تدبیر به نقل از ایرنا ، هوشنگ محمدی مدیر عامل شرکت گاز استان فارس در مراسم بهره برداری از طرح های گاز رسانی طی گزارشی روند گازرسانی به نقاط مختلف استان را تشریح کرد و گفت : شرکت گاز استان فارس در راستای خدمت رسانی به مردم تاکنون توانسته 97 درصد جمعیت شهری و در حدود 50 درصد مناطق روستایی استان را زیر پوشش گازرسانی قرار دهد.

 

b_300_0_16777215_00_images_news-24_81371162-6050510.jpg

محمدی افزود: اکنون گاز رسانی به تعدادی دیگر از روستاهای استان در دست اجرا یا مطالعه می باشد.

وی گفت : گازرسانی به مناطق سردسیر از اولویت های شرکت گاز استان است که امیدواریم با تخصیص بودجه و اعتبارات لازم بزودی تمامی نقاط استان زیر پوشش گاز طبیعی قرار گیرند.

در ادامه این مراسم مشعل گاز در مسجد روستای خسروشیرین روشن و عملاً گازرسانی به این روستاها که 90 خانوار را زیر پوشش قرار می دهد آغاز شد.

همچنین بهره برداری از سیستم مانیتورینگ (قرائت کنتور از راه دور) ایستگاه کاهش فشار شهرستان صفاشهر در استان فارس آغاز شد.

مهندس رحیمیان نسبت رئیس اندازه گیری گاز استان فارس در باره این طرح گفت : با بهره برداری از سیستم مانیتورینگ (قرائت از راه دور) صفاشهر تعداد ایستگاه هایی که به این سیستم مجهز می باشند به شش ایستگاه افزایش یافت.

وی ادامه داد : برای اجرای این سیستم در ایستگاه کاهش فشار شهرستان صفاشهر در مجموع یک میلیارد و 250 میلیون ریال هزینه شده است.

رحیمیان گفت : در این پروژه کلیه تجهیزات اصلی ایستگاه و فرآیندهای فیلتراسیون ، گرم کردن اندازه گیری حجم گاز، کاهش فشار و بودار کردن گاز به طور کامل پایش گردیده است.

رئیس اندازه گیری گاز استان فارس اضافه نمود: با بهره برداری از این طرح زمستان سال جاری با توجه به برف گیر بودن ایستگاهها نیازی به رفت و آمدهای اضافه نخواهد بود و ضریب ایمنی گازرسانی به مردم منطقه افزایش خواهد یافت.


مطالب مرتبط:

- گازرسانی به روستاهای شهرستان خرامه استان فارس

بزرگ‌ترین مشکل اقلید گازرسانی به روستاها است

مدیر عامل گاز فارس از گازرسانی به روستاهای بوانات خبر داد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید