عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

به رسم سالهای پیشین امسال هم در 28 صفر مصادف با رحلت پیامبر اکرم (ص) نیز آش نذری و صلواتی 80 تنی در بوستان خلدبرین شیراز نیز پخت و در همان محل بین مردم توزیع خواهد شد.

 

  به گزارش پیک تدبیر به نقل از ایرنا ،مسوول اجرایی گروه فرهنگی امام هادی (ع) شنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در 28 صفر هیچ برنامه ای قبلا نداشتیم و مظلومیت پیامبر در اینجا دیده می شد ، افزود: تصمیم گرفتیم که از 13 سال پیش در شب 28 صفر دربوستان خلدبرین پخت این آش صلواتی را با حجم سه تن اغاز کنیم و بر میزان این طبخ همه ساله افزوده شده و همچنان ادامه دارد. محمد اسدی با اشاره به پیش بینی طبخ آش 80 تنی در روز 28صفر امسال گفت: تمام هزینه های این پخت از جانب مردم تامین می شود البته با توجه به گستردگی کار مردم دیگر استان های کشور نیز مشارکت دارند. به گفته اسدی طبخ این میزان آش نیاز به بیش از یکصد راس گوسفند، چهار هزار کیلو برنج،یک هزار و 500کیلو عدس،یک هزار و 500 کیلو نخود و دو هزار و 500 کیلو لوبیا که تهیه برخی از این مواد از چند ماه پیش در دستور کار قرار گرفته و اینک مهیا شده است .

 

b_300_0_16777215_00_images_news-24_81426182-6141257.jpg

اسدی با اشاره به اینکه ارزش ریالی برای طبخ 80تن آش در مجموع به میزان 120میلیون تومان می باشد که از کمکهای مردم تامین می شود، اظهار داشت :برای طبخ این آش به حدود 50دیگ و یکصد خانم و 600آقا به عنوان عوامل اجرایی نیاز است که تامین شده و اینک درحال کار برای اماده سازی مقدمات کار هستند. وی با تاکید بر اینکه هزینه این آش صلواتی از محل هدایای مردم علاقمند به رسول الله (ص) و اهل بیت (ع) تهیه شده ،گفت : ما به دنبال امامزاده کردن این کار نیستیم بلکه می خواهیم با این کار مردم را با اهلبیت(ع) مانوس تر کنیم .

اسدی در خاتمه اعلام کرد:مردم برای کمک به این آش روز پنجشنبه هفته جاری فرصت دارند تا نذورات خود را تحویل روابط عمومی این گروه فرهنگی در بوستان خلدبرین بدهند. براساس این گزارش آش پخت شده در روز 28صفر در محل بوستان خلدبرین بین مردم توزیع خواهد شد.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید