عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

نماینده وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران با کسب هفتمین طلای المپیک و جهان موفق به شکستن رکورد عبدالله موحد شد.حمید سوریان در فینال وزن 59 کیلوگرم رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان مقابل مینگیان سمنوف دارنده مدال برنز المپیک از روسیه به روی تشک رفت و در پایان موفق شد در یک کشتی سخت و نفسگیر حریف خود را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد و برای ششمین بار قهرمان جهان شود.سوریان که تنها طلای کشتی ایران در مسابقات جهانی ازبکستان را از آن خود کرده است پیش از رسیدن به فینال حریفان خود از کشورهای رومانی، مصر، کوبا ، آذربایجان و ازبکستان را شکست داده بود.

سوریان پیش از این 5 مرتبه در مسابقات جهانی در سال های 2005، 2006، 2007، 2009 و 2010 و یک بار در المپیک لندن سال 2012 موفق به کسب مدال طلا شده بود و برای هفتمین بار موفق شد ضمن کسب مدال طلای مسابقات جهانی، رکورد 6 طلای جهان و المپیک عبدالله موحد اسطوره کشتی ایران را بشکند . از لحاظ مرغوبیت مدال، بهترین کشتی‌گیر تاریخ ایران شود.

از لحاظ تعداد مدال نیز در حال حاضر سوریان و غلامرضا تختی تنها کشتی گیران تاریخ ایران هستند که هفت مدال جهان و المپیک دارند. سوریان هفت طلا (6 طلای جهان و یک طلای المپیک) دارد و تختی یک طلا و دو نقره المپیک به همراه دو طلا و نقره جهان را در ویترین افتخاراتش جاودانه کرده است.همچنین مدال برنز مشترک وزن کیلوگرم مسابقات جهانی59 به آندری برگ از نروژ و علی مراد تاس مرادف از ازبکستان رسید.

 

برای اولین بار در تاریخ
کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد
با یک طلا، یک نقره و دو برنز
نماینده 98 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان را از آن خود کرد. قاسم رضایی نماینده 98 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران موفق شد با پیروزی 4 بر یک مقابل الکساندر هرابوویک از بلاروس مدال برنز مسابقه‌های جهانی کشتی فرنگی را از آن خود کند و چهارمین مدال ایران در این رقابت‌ها را پس از طلای حمید سوریان، نقره امید نوروزی و برنز افشین بیابانگرد کسب کند. تیم ملی کشتی فرنگی ایران هم با این چهار مدال و کسب 42 امتیاز برای اولین بار در تاریخ بر سکوی نخست جهان ایستاد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید