عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

استعفای استاندار را نمودی از توجهِ هرچند با تأخیرِ دولت به خواست مردم تلقی نموده و خاطرنشان می‌سازد که از آغاز انتصاب استاندار محترم، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس، با توجه به شناخت قبلی که از ایشان داشت ، آمادگی خود را در کمک به نماینده ارشد دولت گوشزد نمود.

به گزارش پیک تدبیر نامه‌ی سرگشاده‌ی جبهه‌ی اصلاحات استان فارس به رئیس جمهور درباره‌ی ملاک‌های انتخاب استاندار اصلح به شرح زیر می باشد.

بسمه تعالی


ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
حضرت حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

با عرض سلام و احترام، ضمن آرزوی سلامتی و توفیق آن جناب در تحقق وعده‌هایی که به مردم داده‌اید، در پی استعفای استاندار محترم فارس جناب آقای دکتر احمدی، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس بر خود لازم می‌داند که نکاتی چند را به محضر شما تقدیم بدارد.

۱. استان فارس از ویژگی‌های چون گستردگی قلمرو، تنوع جغرافیایی، قومی و مذهبی، کانون مهم گردشگری و از چهره‌ای جهانی به‌واسطه ذخایر تمدنی و فرهنگی برخوردار است. به‌علاوه به‌واسطه همسایگی با حوزه خلیج فارس و ظرفیت‌های اقتصادی و سیاسی و انسانی ویژه، مدیریت ارشد استان می‌بایست از چنان توانایی و ظرفیتی برخوردار باشد که نه‌تنها کفایت بهره‌وری از این فرصت‌ها را داشته باشد، بلکه بتواند تبعات سوء ناشی از عوارض دو ساله گذشته را نیز ترمیم نماید.

۲. استعفای استاندار را نمودی از توجهِ هرچند با تأخیرِ دولت به خواست مردم تلقی نموده و خاطرنشان می‌سازد که از آغاز انتصاب استاندار محترم، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس، با توجه به شناخت قبلی که از ایشان داشت، در عین اعلام مکتوب مراتب نگرانی از عواقب آن انتصاب و با تصریح به نداشتن هیچ چشم‌داشتی، آمادگی خود را در کمک به نماینده ارشد دولت گوشزد نمود و در فرصت‌های مناسب نیز مکرر پیشنهادات شفاهی و کتبی خود را جهت بهبود امور عرضه داشت، اما متأسفانه استاندار محترم هیچگاه نخواست و یا نتوانست که از آن مشاوره‌ها بهره لازم را ببرد.

۳. سابقه استانداری فارس حاکی از آن است که اغلب قریب به اتفاق استانداران موفق این استان، چه قبل از انقلاب و چه پس از آن، یا از شخصیت‌های برجسته ملی و کشوری بوده‌اند که نمونه آن دکتر مصدق در سال ۱۲۹۹ شمسی است و یا حداقل از چهره‌های شاخص استان به شمار می‌رفته‌اند و عدم توجه به این مهم، خساراتی را به بار آورده و یا خواهد آورد که جبران آن به راحتی ممکن نیست. بر این اساس، لازم است استاندار بعدی هم از دانش لازم در حوزه‌های سیاسی، امنیتی و فرهنگی برخوردار باشد و هم از سعه صدر و هوشمندی کافی بهره‌مند باشد تا بتواند در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و از ظرفیت متخصصان فراوان استان در جهت رشد و تعالی این خطه، بلکه کشور استفاده کند. به‌علاوه نباید از سابقه پاک‌دستی و حسن شهرت مدیریت ارشد استان غفلت نمود.

۴. با توجه به آسیب‌پذیری جدی فضای مشارکت مردمی در دوساله گذشته ناشی از عملکرد استاندار، پی‌گیری سیاستهای دولت تدبیر و امید نیازمند استانداری است که به توسعه فعالیت‌های سیاسی و مدنی در پرتو فراهم نمودن شرایط برای تلاش احزاب و نهادهای مدنی باور داشته باشد تا بتواند شرایط را برای برقراری با نشاط انتخابات اسفند ماه ۹۴ فراهم نماید و مردم شاهد نمایندگانی باشند که در رفع تنگناهای ملت با دولت همراهی داشته باشند و همسویی قوای مجریه و مقننه بتواند گره‌گشای مشکلات مردم باشد.

۵. شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به شهادت برآیند آراء دوره‌های مختلف نمایندگی و ریاست جمهوری جهت‌گیری مردم فارس را در مسیر ترقی و رشد و تعالی فرهنگی و علمی و اجتماعی می‌داند و آمادگی دارد که در صورت صلاحدید، تجربه خود را در جهت مشاوره به منظور کمک به گزینش اصلح مدیریت ارشد استان در اختیار قرار دهد.


 شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس


 

 

مطالب مرتبط:

:»انتصاب سید محمد احمدی به عنوان استاندار جدید فارس

:» استانداری که به جای دولت، با سپاه هماهنگ است!

:» استاندار فارس در ضیافت افطاری اصلاح طلبان :رقابت سیاسی ،نشاط سیاسی را به دنبال دارد+گزارش تصویری

:» انتقادات به عملکرد استاندار فارس؛ انتقاداتی افراط گرایانه به رفتاری اعتدال گرایانه(سید روح الله موسوی)

:»نامه ی جمعی از جوانان اصلاح طلب به استاندار فارس

:»چند نکته درباره استعفای استانداران (صادق زیباکلام)

:»پشت پرده استعفای استاندار فارس

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید