عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

گرو ههای فرصت طلب سیاسی همیشه بدنبال مصادره كردن واژه ها و عناوین مثبت به نام خود هستند، جدیدترین عنوان مثبتی كه انحصارطلبان به فكر مصادره آن هستند، عنوان "جریان مومن" است.
 

مؤمن بودن یا عدم مؤمن بودن یك جریان، یك مجموعه و یك فرد چگونه تشخیص داده میشود؟

 

رهبر انقلاب در سخنان اخیر، قبل از اینكه  از جریان مومن سخن بگوید، اعتدال را مورد تایید قرار داد و مظهر اعتدال را اسلام برشمرد و صراحتا فرمودند: "افراط محكوم است و بد است."

 

محكوم بودن افراط یعنی هرفردی و هر مجموعه ای كه افراط كند یك فرد و یك مجموعه مؤمن محسوب نمیشود.  مجموعه ای كه افراط میكند حتی اگر یك مجموعه به ظاهر خوشنام باشد  و فرد افراطی حتی اگر لباس  روحانیت یا پاسداری از انقلاب نیز برتن داشته باشد در زمره جریان مؤمن قرار نمیگیرند.

 

 

jaryan momen.jpg

اصولگرایان در طول  یك دهه گذشته  واژه  های ارزشی  را در ادبیات سیاسی كشور مترادف با جناح خود جلوه داده اند، واژه ها و عناوینی نظیر: رزمندگان، حزب الله، انقلابی ها، خانواده شهدا، آرمانهای انقلاب، ولایتمداری، جانبازان، ایثارگران و...

 

 آیا واقعا همه رزمندگان و ایثارگران و جانبازان وخانواده ه های شهدا، از اصولگرایان یا دلباخته اصولگرایان هستند؟!

 

آیا فقط اصولگرایان در پیروزی انقلاب و دفاع از ارزشهای آن دخیل بوده اند؟

 

قطعا انقلاب و ارزشها و آرمانهای آن متعلق به این گروه تمامیت خواه نیست. و قطعا منظور رهبری از واژه "جریان مومن" نیز صرفا اصولگرایان نیستند.

 

آیا میشود كسانی را كه شعار مرگ بر دولت سر میدهند، برعلیه دولت دیوار نویسی میكنند، عكس رئیس جمهور را پاره میكنند در زمره ی جریان مومن بشمار آورد؟

 

آری، اصولگرایان و خصوصا تندوهای آنها همواره همه عناوین ارزشی را منحصر به خودشان میدانند،و در ادبیات سیاسی كشور فعلا اینگونه تعریف كرده اندكه:

 

--- شما اگر اصولگرا نباشید ولایتمدار نیستید، اگر میخواهید ولایتمدار باشید باید بگویی هرچه از اول عمر انجام داده ام غلط كرده ام و توبه میكنم، شاید اگر بگویید غلط كردم و توبه كنید در زمره ضدانقلاب و ضد ولایت نباشید، اما بازهم تا ولایتمدار شدن راهی دراز باقیست!

 

 

---- شما اگر از اصولگرایان خوشتان نیاید محال است از خانواده شهدا یا ارادتمند شهدا باشید ، حق هم ندارید شهدا را از خود بدانید، مراسم هم برای شهید نمیتوانید بگیرید، بجز هر روز و هر جور كه اصولگرایان بگویند؛ آن هم فقط با مدیریت خودشان وگرنه مراسمت غیر قانونی است و حتی ممكن است توسط آنها تحریم شود.

 


---- شما اگر اصولگرا نباشید باید دهانتان را فقط برای خوردن آب و غذا باز كنید، اگر حرف بزنید و خدای ناكرده قدمی بردارید معنای محاربه با نظام پیدا میكند،  اگر اعتراض كنید كه قطعا اشقی الاشقیا هستی و حتما از نسل یزید بوده ای و خودتان خبر نداشته اید.

 

 

--- شما اگر اصولگرا یا دلبسته به آنها نباشید صحیح نیست مسئول یا مدیر ارشد و رده بالا باشید، حتی اگر با رای مردم به مجلس بروید یا حتی رئیس جمهور  هم بشوید و حتی حكمتان را از دست ولی فقیه دریافت كنید بازهم احتمالا یك خائن هستید، احتمالا نقشه اجنبی ها بوده كه شما رای آوردید و همه باید دلواپس كارهایتان باشند.

 

 

---- شما اگر اصولگرا باشی ، كافی است رای بیاورید، فرقی ندارد با چه شعارهای دروغی و به چه قیمتی رای آورده اید، بعدش اطاعت از شما را اطاعت از خدا اعلام میكنند.

 

---- شما اگر اصولگرا باشی میتوانی هر وقت دلت خواست با دوستانت یك موضوع پیدا كنی و تظاهرات خیابانی راه بیندازی و این تفریح خوبی است برای اوقات فراغت شما!

 

---- شما میتوانید از هرچه بدتان آمد بگویید منكر است و دیگران را از انجام كارهایی كه ناخوشایند شماست،  منع كنی و به اصطلاح نهی از منكر كنید!

 

---- شما  اگر از اصولگرایان باشید میتوانید خیلی راحت با دوتا توهین به چهره های معروف كشور، تبدیل به قهرمان و جومونگ بشوید و حتی بعدش رئیس جمهور بشوید و در ادامه اگر هم  بلد نباشید مملكت داری كنید اشكالی ندارد ، حتی اگر در دولت شما دزدی و اختلاس شد میتوانید بگویید پاك ترین دولت تاریخ را داشته اید

 

--- اگر با اصولگرایان باشی...

 

--- اگر نباشی...

 

 این اگرها و مصداق ها و مثال ها،فراوان است و شما مواردی بیشتر از اینها را سراغ دارید.

 

 

آری؛ انحصار طلبی و تمامیت خواهی اصولگرایان به حدی است كه حتی همه واژه های مثبت و ارزشی را برای خودشان مصادره میكنند چه برسد به مسئولیتها.

 

اما حقیقت چیز دیگری است،: بهتر است اگر دنبال حقیقت هستیم هرچه اصولگرایان گفتند متضاد آن را بررسی كنیم چون احتمال دارد حقیقت همان باشد!

 

 من این چیزها را نوشتم ولی شما باور نكنید، چون من اصولگرا نیستم و احتمالا خائن ، فتنه گر؛ معاند، محارب ، منافق و .... هستم!

 

آیا بهتر نیست مؤمن بودن به انقلاب را با ملاك قرار دادن قانون اساسی و مومن بودن به شریعت را با ملاك قرار دادن قرآن مورد سنجش قرار دهیم؟

 

اصولگرایان شاخص نیستند، شاخص قانون اساسی و قرآن است، بیایید با شاخص قرار دادن قرآن و قانون اساسی جریان مؤمن را تعریف كنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید