عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

کاش آقای رییس جمهور بهانه دست خرده‌گیران همیشگی نمی‌دادند تا از این فرصت استفاده کرده و در جایی که در مقابل بدترین ادبیات سیاسی چند سال اخیر کشور چیزی جز سکوت اختیار نکردند، امروز قلم تیز کنند و دوات دان بشکنند!


کمتر پیش می‌آید بین نوشتن و ننوشتن مردد باشم و بارها چند خطی را تایپ کرده و به اول سطر برگردم، اما این بار دو روز نوشتم و پاک کردم تا شاید خاطره آن حرف ها از ذهنم پاک شود و یا به آقای رئیس جمهور حق بدهم که ایشان هم گاهی تندی کنند و کاسه صبرشان لبریز شود و در صفا و مروه این نوشتن و ننوشتن، تصمیم بر نوشتن گرفتم تا شاید آبی بر آتش بی‌قراری های خودم باشد.

 

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انتخابات خرداد ۹۲، تغییر ادبیات سیاسی اولین مقام اجرایی کشور بود که در هشت سال گذشته بر آن خرده می‌گرفتیم و انصافا هم با آمدن آقای روحانی، تغییر جدی درگفتمان دولتمردان ایجاد شده است که شاید اگر همین را هم تنها دستاورد دولت تدبیر و امید بدانیم، پیشرفت موثری است زیرا که بارها اظهارنظرهای غیرکارشناسی و کم مایه، مایه دردسرهای زیادی برای کشور شده بود.

 

اما در هفته اخیر، دکتر روحانی با ادبیاتی تند، مخالفان را مورد خطاب و عتاب قرار دادند. اینکه عده‌ای به بهانه‌های مختلف سعی در توقف مذاکره و یا منحرف کردن آن دارند، بیشتر مردم کشورمان اتفاق نظر دارند و با آقای رئیس جمهور موافق هستند و همچنین یادداشت های مختلفی از قلم نویسنده این یادداشت در حمایت از تیم هسته‌ای کشورمان و رئیس جمهور محترم به نگارش در آمده است و اما دفاع از سخنان اخیرشان در مورد مخالفان کمی سخت است و اگر قلم‌زن منصفی قلم به دست گیرد، قطعا سعی خواهد کرد که این بخش از سخنان آقای رئیس جمهور را قلم گیرد و قلم زند.
 
کاش آقای کلیددار، کلیدی بر ناراحتی خود می‌زدند و مخالفان را بزدل خطاب نمی‌کردند و بهانه دست خرده‌گیران همیشگی نمی‌دادند تا از این فرصت استفاده کرده و در جایی که در مقابل بدترین ادبیات سیاسی چند سال اخیر کشور چیزی جز سکوت اختیار نکردند، امروز قلم تیز کنند و دوات دان بشکنند!

 

آری هر کسی می‌تواند عصبانی شود و تظاهرات بیرونی هر عصبانیتی، واژگان شیرینی نخواهد بود اما هر چقدر نوشتم و پاک کردم، دیدم اگر بخواهم دست به تطهیر و سم‌زدایی از سخنان رئیس جمهور بزنم، به حرمت قلم اسائه ادب کرده‌ام و تنها می‌توانم بگویم که ….. بگویم که آقای رئیس جمهور! شما هم می‌توانید بعد از یک سال خون دل خوردن و اذیت شدن و افترا شنیدن، عصبانی شوید اما جان آقای ظریف کمی ظریف تر با مخالفان برخورد کنید و اجازه ندهید خاطرشان آزرده شود که ما و شما:

 

وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم
که در طریقت ما کافریست رنجیدن  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید