عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

دکتر سعید نیاکوثری پیشکسوت فرهنگور و موسیقیدان شیراز در نوشتاری برخی از انتظارات جامعه فرهنگی و هنری استان فارس از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان را عنوان و اظهار امیدواری کرد که دوره جدید مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دوره ای متمایز و متفاوت باشد.در این نوشتار آمده است : مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، حوزه هنر را از حوزه سیاست جدا کند و به گفته بزرگی هنرمندان از دخالت در مسائل پوچ سیاسی بر حذر باشند این گفته به معنای فراموشی آرمان خواهی هنرمندان نیست .

هنرمندان در عین حال که می توانند باداشتن بینش سیاسی مسایل سیاسی و اجتماعی جامعه را رصد کنند نباید این فرصت را در اختیار سیاسی کاران قرار دهند که از چشمه فرهنگ و هنر ارتزاق کنند و با به بهانه حمایت از فرهنگ و هنر موج سواری نمایند.

با مقایسه تولیدات هنری در مقاطعی که هنرمندان به دور از هیاهوی سیاسی مشغول تولید آثار بوده اند و آن زمانی که هنرمند ملعبه سیاست نشود و حرمت ریش سفید فرهنگوران شکسته نشود به عینه ملاحظه خواهید کرد که تولید آثار فاخر هنری چه سرمایه گذاری عظیم زیر بنایی برای جامعه می تواند باشد.

در ادامه این نوشتار آمده است : سالیانی است که حوزه دین با فرهنگ و هنر خصوصا مقوله موسیقی چالش های اساسی دارد و همین موضوع موجب پرونده سازی هایی گردیده و امید است آقای علی جنتی به پشتوانه پدر بزرگوارش این چالش ها را به طور زیر بنایی مرتفع سازد و امید که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این رهگذر به برکت برخورداری از زیستن در جوار سومین حرم اهل بیت (ع) پیشتاز و پیشگام در ایجاد تعهد در موسیقی و برقراری الفت و مـِـهر دین و آیین آسمانی اسلام در این هنر آسمانی باشند.

امید که با فراهم نمودن زمینه مساعد جهت تولید آثار فاخر مذهبی – هنری زمینه نزدیکی هر چه بیشتر هنرمندان و دین پژوهان فراهم گردد و امید که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بتواند استفاده از روشهای نخ نما شده پرونده سازی را برای همیشه در این عرصه ممنوع کند.

جا دارد همچنان که رئیس جمهور بر عدم تکرار حوادث تلخ هشت سال گذشته قسم جلاله یاد می کند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز این اطمینان را بدهد حوزه فرهنگ و هنر نیز حوادث هشت سال گذشته را دیگر نخواهد دید تا باز شاهد تندروی ها و تک روی ها در این حوزه نباشیم.

دکتر سعید نیاکوثری دارنده مدال برنز مسابقات موسیقی ولز انگلستان و تنها دارنده پرچم افتخار از دانشگاه شیراز در این حوزه و از جمله پیشکسوتان عرصه موسیقیدان و آهنگ ساز شیراز است.

ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید