عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.
ادامه مطلب...

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان فارس گفت:امورعمومی شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت به بخش خصوصی واگذار شد.به گزارش دریافتی پیک تدبیر از ایرناعلی صداقت پورافزود:با تشکیل مجمع عمومی و برگزاری انتخابات، شهرک صنعتی فتح آباد مرودشت به عنوان یازدهمین شهرک صنعتی استان به بخش خصوصی واگذار شد.

 

وی ادامه داد: پیش از این اداره شهرک ها و نواحی صنعتی آباده، خرم بید، آب باریک، ملوسجان، سپیدان، نورآباد، لار، شهید مصلحیان کازرون، داراب و سروستان به بخش خصوصی واگذار شده بود.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس اظهارکرد:واگذاری امورعمومی شهرک های صنعتی به بخش خصوصی با هدف اجرای قانون نحوه واگذاری اداره امور شهرک ها و نواحی صنعتی مصوب 87 مجلس شورای اسلامی براساس آیین نامه ودستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران صورت گرفته است.

 

صداقت پور افزود: بر اساس این آیین نامه، آن دسته از شهرک های صنعتی که افزون بر 50 درصد از اراضی آنها واگذارشده باشد و یا دارای بیش از 15 واحد بهره بردار باشد مشمول واگذاری به بخش خصوصی می شوند.

 

وی بیان کرد: درشهرک ها ونواحی صنعتی مشمول، ابتدا در یک فراخوان از صنعتگران مستقر در آن شهرک صنعتی که داوطلب عضویت درهیات مدیره شرکت خدماتی باشند نام نویسی می شود و اعضای این هیات با برگزاری انتخابات و با رای صنعتگران فعال دراین شهرک ها برگزیده می شوند.

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان این که انجام امورعمومی شهرک ها مانند انتظامات، نظافت و بهداشت و نگهداری از فضای سبز به شرکت های خدماتی واگذاری می شود، گفت: شرکت شهرک های صنعتی فارس به عنوان دستگاه حاکمیتی بر روند امور نظارت می کند.

 

وی گفت: تا پایان امسال شمار دیگری از شهرک های صنعتی استان فارس که شرایط واگذاری به شرکت های خدماتی را دارند با تشکیل مجمع عمومی و انتخابات واگذار خواهند شد.

 

شهرستان مرودشت در فاصله 45 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه حفاظت محیط زیست باید به یک فرهنگ تبدیل شود گفت : سپردن 80 هزار هکتار مساحت عرصه زیست محیطی برای حفاظت به یک محیط بان نوعی سهل انگاری است ، سهل انگاری در محیط زیست پذیرفتنی نیست.


به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید محمد احمدی روز شنبه در همایش مدیران کل حفاظت محیط زیست کشور افزود:لازم است سازمان حفاظت محیط زیست کشور با در نظر گرفتن شرایط خاص استان فارس در عرصه های طبیعی و زیست محیطی نسبت به تامین نیروی مورد نیاز این استان در حوزه محیط زیست اقدام نماید.

 

وی ادامه داد : از دیگر نیازهای زیست محیطی تشکیل فراکسیون ویژه در مجلس است ، چرا ردیف بودجه محیط زیست در برخی زمینه ها صفر باشد ، مجلس باید در این زمینه حمایت های لازم را از محیط زیست داشته باشد.

 

استاندار فارس گفت: همه مجموعه ی مدیریتی استان از دستگاه قضایی، سیاسی و اجرایی، همه برای حفاظت از محیط زیست استان همدل و همراه هستند.

 

احمدی گفت: اهمیت حفاظت از محیط زیست کمتر از حقوق بشر نیست.

 

وی با اشاره به جایگاه ایران در رتبه بندی جهانی مدیریت اکوسیستم های آبی، گفت: اگر به درستی اندیشه و عمل نکنیم مطمئن باشید که یکی از بندهای مجامع بین المللی در محکومیت ما رقم خواهد خورد، آنان که مدام با ایران دشمنی کرده و می خواهند ایران را محکوم کنند، این بار در سهل انگار حفاظت از محیط زیست برایمان مشکل ایجاد خواهند کرد.

 

استاندار فارس با بیان اینکه مسائل محیط زیست موضوعاتی انسانی است و در چهارچوب مرزها نمی گنجد، ارتباط بین رویدادهای تخریب کننده زیست محیطی در کشورهای همجوار را یادآور و متذکر شد: امروز خلیج فارس یکی از آلوده ترین دریاها در میان دریاهای مشابه به شمار می رود.

 

وی گفت: خلیج فارس 70 درصد آلوده تر از دریاهای مشابه بوده و سواحل خلیج فارس 100 درصد آلوده تر از سواحل دریاهای مشابه در جهان است و این به دلیل برداشت نفت و گاز و وارد کردن فاضلاب ها و نادیده گرفتن مسائل زیست محیطی و ایجاد جزایر مصنوعی توسط هشت کشور اطراف این دریا به وجود آمده است.

 

استاندار فارس با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی برای حفاظت از عرصه های طبیعی، لزوم تامین نیروی لازم را مورد تاکید قرار داد و گفت: ما در فارس بیش از 20 شهید در عرصه حفاظت محیط زیست تقدیم کرده ایم، این با هیچ منطقی جور نیست که جان یک انسان به خاطر هوس رانی افرادی که می خواهند جانوارن زنده را شکار و محیط زیست را تخریب کنند، از دست برود.

 

احمدی تصریح کرد: حفاظت محیط زیست یک وظیفه همگانی است که باید حکومت پای کار بیاید چراکه از دولت به تنهایی هم کاری بر نمی آید. آلودگی محیط زیست یک مرگ خاموش است که آرام آرام شهرهای بزرگ را فرا می گیرد.

 

این همایش با حضور مدیران کل محیط زیست کشور روز شنبه در هتل شیراز گشایش یافت و به مدت دو روز ادامه دارد .

ادامه مطلب...

دولت ایتالیا از یک شرکت اسلحه سازی در آمریکا به علت استفاده از تصویر مجسمه " داوود" اثر میکل آنژ هنرمند مجسمه ساز ایتالیایی ، شکایت می کند.

 

به گزارش عصر ایران وزیر فرهنگ ایتالیا اعلام کرد شرکت اسلحه سازی آرمالای آمریکا در ایالت ایلینوی تصویری از مجسمه میکل آنژ را برای تبلیغ اسلحه ساخت خود" ar 50 a1" مورد استفاده قرار داده که توهین آمیز است.

 

داریو فرانچسینی وزیر فرهنگ ایتالیا خواستار جمع آوری این تبلیغ شرکت آمریکایی شده است و هشدار داده است دولت ایتالیا از این شرکت اسلحه سازی آمریکایی شکایت خواهد کرد.


در تبلیغ این شرکت آمریکایی تفنگ 3 هزار دلاری ساخت این شرکت در دست مجسمه داود قرار دارد و روی آن نوشته شده است: این یک اثر هنری است.

 

همچنین مدیر گالری آکادمیا در شهر فلورانس ایتالیا نیز که مجسمه داود ساخت میکل آنژ در آن نگهداری می شود ، اقدام این شرکت آمریکایی را غیر قانونی دانسته است.

 

مجسمه داود اثر میکل آنژ در سال های ابتدایی قرن شانزدهم از سنگ مرمر تراشیده شده است و یکی از شاهکارهای هنری دوره رنسانس است.

 

ادامه مطلب...

مطالب مرتبط:
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/139209210918198291723283.jpg'
There was a problem loading image 'images/139209210918198291723283.jpg'
ادامه مطلب...

استاندار فارس با بیان اینکه تأثیرگذاری مشاغل کوچک بیشتر از احداث کارخانه‌های بزرگ است، گفت: مسائل، مشکلات و دغدغه‌های کارخانه‌های بزرگ بیشتر از مشاغل کوچک است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سید محمد احمدی بعد از ظهر امروز در مراسم جشن خودکفایی و توانمندسازی 8 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد فارس اظهار داشت: امروز اشتغال سیاسی‌ترین، بهترین، ملی‌ترین و مهم‌ترین اقدامی است که باید به آن توجه شود.

 

استاندار فارس ابراز داشت: در کشور ایران در عین حال تمام امکانات، ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و دارا بودن 10 درصد ذخائر دنیا با یک درصد جمعیت دنیا وضعیت اشتغال بسیار نامطلوب است.

 

وی با تاکید بر ضرورت حذف واژه خودکفایی در گفتمان روزمره عنوان کرد: اگر فقط هدف خودکفایی باشد، یعنی درجا زدن است.

 

استاندار فارس تصریح کرد: با امکانات و توانمندی‌های موجود می‌توان بازارهای منطقه که به نوعی حیات خلوت است را تسخیر کرد.

 

احمدی خاطرنشان کرد: نمی‌دانم چرا در عین حال تنوع رشته‌های تحصیلی و ظرفیت‌های علمی که در این استان وجود دارد هنوز در این بخش ضعف داریم.

 

این مسئول با اشاره به قداست کمیته امداد امام خمینی یادآور شد: قصد کمیته امداد در ابتدا امدادرسانی به ضعفا بود، اما به تدریج امداد تغییر استراتژی داده و با توجه به تجربه خدمتگزاران گمنام، امداد امروز به توانمندسازی تغییر معنا داده است.

 

احمدی بیان داشت: امداد امروز به معنای یاری رساندن به کسانی است که قرار است از وضع موجود به وضع مطلوب برسند.

 

وی با بیان اینکه فعالیت‌های کمیته امداد بی‌سر و صدا اما تاثیرگذار است، اضافه کرد: امید است با این اعتبارات اندک اما با برنامه‌ریزی بهتر و توجه بیشتر تعداد بیشتری از مددجویان را به مرز توانمندی برسانیم.

 

استاندار فارس ابراز داشت:‌ کمیته امداد فارس باید به جای 8 ‌هزار نفر برای 80 هزار نفر هدف‌گذاری کند.

 

احمدی با بیان اینکه ایران اسلامی شایسته فقر نیست، گفت: اثرگذاری مشاغل کوچک بیشتر از کارخانه‌های بزرگ است زیرا خیز بزرگ مشکلات بزرگ به همراه دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع اسکان عشایر تصریح کرد: سیاه‌چادر عشایر حکم خانه و کارخانه دارد پس اگر قرار است آنها را اسکان داد باید نخست به فکر اشتغال آنان بود.

 

این مسئول ادامه داد: برای روستائیان نیز می‌توان با ارائه امکانات و اعتبارات محدود اشتغالزایی کرد.

 

احمدی در این راستا به سرمایه‌گذاری فردی روستایی در شهرستان بوانات اشاره کرد که منجر به درآمد میلیونی از طریق توریست‌های خارجی شده است.

 

استاندار فارس اذعان داشت: ‌دولت زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده و همت مردم و تلاش دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد که با دریافت تسهیلات متناسب با شرایط زندگی نسبت به اشتغالزایی اقدام کنند.

 

به گزارش فارس، جشن خودکفایی و توانمندسازی 8 هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد فارس با حضور مسئولان ملی و استانی در شیراز برگزار شد.

ادامه مطلب...

یک دوره آموزشی با عنوان تربیت سیاسی ویژه فرهنگیان در بخش مشهدمرغاب برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بام فارس، یک دوره آموزشی با عنوان تربیت سیاسی از طرف مرکز بسیج فرهنگیان مشهدمرغاب ویژه فرهنگیان منطقه برگزار شد

 

دراین دوره ،شرکت کنندگان با مباحثی همچون جنگ نرم،جریان شناسی ودشمن شناسی آشنا شدند.

 

این دوره با استقبال خوب فرهنگیان این منطقه روبرو گردیده و از آنجا که قشر فرهنگی ما با خیل عظیمی از جوانان و نوجوانان مستقیماً در ارتباط می باشند برگزاری چنین دوره هایی در موضوعات مختلف نقش بسزایی در خنثی نمودن توطئه ها وتهاجمات فرهنگی دشمن که همه روزه بیش از پیش با اهداف نابود کردن باورها و اعتقادات دینی ،ملی و مذهبی جوانان و نوجوانان به طرق مختلف انجام  می گیرد داشته باشند.

 

گفتنی است این دوره در هفته های آینده نیز قراراست با موضوعات مسائل سیاسی روز،سبک زندگی ادامه داشته باشد.