عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

طنین پاسارگاد گزارش داد:فرماندار پاسارگاد افزود:در این شهرستان ضرورت راه اندازی ایستگاه هواشناسی به شدت احساس می شود که سالها ست جزء مطالبه اصلی مردم ونیاز اساسی و اولویت شهرستان پاسارگاد است.

به گزارش طنین پاسارگاد،وظیفه اصلی ایستگاه های هواشناسی  در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، "حفاظت از جان و مال مردم "در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد.

بلایای جوی به عنوان یک موضوع تاثیر گذار و بسیار با اهمیت در تمامی گرایشهاباید مد نظر باشد ضمن اینکه با در نظر گرفتن هدف اصلی هواشناسی ( تامین آسایش برای جان و مال مردم) اهمیت این عامل به ویژه در گرایشهای هواشناسی کشاورزی، اقلیم شناسی و هواشناسی دریایی شاخص و با اهمیت بیشتری جلوه می کند.

مرتضی وصالی فرماندار پاسارگاد درباره را ه اندازی ایستگاه هواشناسی پاسارگاد به خبرنگار ما گفت:سعادتشهر وشهرستان پاسارگاد به عنوان منطقه ای استرانژیک ونقطه تغییر اقلیم در شمال فارس شناخته شده است.

فرماندار پاسارگاد افزود:در این شهرستان ضرورت راه اندازی ایستگاه هواشناسی به شدت احساس می شود که سالها ست جزء مطالبه اصلی مردم ونیاز اساسی و اولویت شهرستان پاسارگاد است.

وصالی با اشاره به اخذ تصویب نامه تاسیس مرکز تحقیقات،اداره و ایستگاه هواشناسی  و تصویب چارت سازمانی اظهار داشت:به جهت راه اندازی ایستگاه هواشناسی نیازمند تامین زمین به مقدار یک هکتار با عرض و طول یکصد متر ودر نقطه ای خارج از فضای کالبدی شهر با رعایت حرائم لازم جهت تعریف پروژه ،دریافت کد اعتباری ،تخصیص اعتبار و درآینده ای نزدیک آغاز عملیات اجرائی ساخت وساز می باشیم.

فرماندار پاسارگاد بیان داشت:در این راستا از شورای اسلامی سعادتشهر و مردم شریف شهرستان پاسارگاد تقاضای همکاری داریم.

این در حالی است که در سال های نه چندان دور شهرستان پاسارگاد به دلیل سیلاب ها  وبلایای جوی صدمات زیادی به زیر ساخت های این شهرستان وارد شد که اگر این شهرستان دارای ایستگاه هواشناسی بود و آب وهوای این شهرستان قابل پیش بینی می شد مطمینا این صدمات قابل پیش بینی بودو اقدماتی در جهت بازدارندگی صدمات وارده انجام می شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید