عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در سطح استان فارس و بنا بر تایید مراجع بهداشت و استاندارد، هیچ واحد تولیدی صنعت شیر از پالم در محصولات خود استفاده نکرده است و گزارشی از موارد استفاده پالم در صنعت شیر فارس تاکنون دریافت نشده است.به گزارش پیک تدبیر، علی همتی شامگاه جمعه در نشستی خبری با رسانه های کشوری افزود: بیاناتی درباره پالم سبب شد که صنایع لبنی دچار مشکلاتی شوند و با کاهش تولید مواجه شوند چرا که بازار محصولات آنها دچار تزلزل شد، در حالی که نباید با اعلام چنین خبرهایی فضای ملی تحت الشعاع قرار می گرفت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: در شرایطی که یک اشتغال برای ما حکم واجبات را دارد باید در گفتار و بیان خود بسیار دقت کنیم که در اثر این اظهارات، این فرصت های شغلی از بین نروند.

همتی اظهار کرد: در فضای تنگ و تاریک اشتغال که ناشی از رکود و بی تدبیری در گذشته است، باید صنعت شیر و فرآورده های لبنی را تقویت کنیم تا اشتغال بیشتری رادر این بخش شاهد باشیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در پاسخ به این سووال که آیا خسارتی به صنعت شیر بابت کاهش خط تولید در اثر طرح مساله پالم پرداخت خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: اسم این موضوع را خسارت نمی گذارم چرا که وزارت صنعت، معدن و تجارت در این مورد نقش مخربی نداشته است اما با این حال دولت در چهارشنبه گذشته مصوبه ای برای حمایت 53 هزار میلیارد ریالی از بخش تولید داشته است که باید اجازه داد تا متن این مصوبه به دست ما برسد و مشخص شود که چه سهمی از این رقم به صنعت شیر تعلق می گیرد.

همتی گفت: در سال جاری 200 میلیارد ریال یارانه به دامداران استان فارس پرداخت شده است و پرداخت یارانه سه ماه دوم سال جاری نیز در دستور کار است.

وی از گره گشایی از مشکلات بخش تولید به عنوان اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت یاد کرد وگفت: مقام عالی این وزارتخانه با حساسیت زیادی که در مساله حمایت ازتولید دارند، شخصا پیگیر مسایل واحدهای صنعتی مشکل دار در کشور هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس اظهار کرد: آقای مهندس نعمت زاده تاکید دارد که مجموعه های تولیدی که در هفت، هشت سال گذشته دچار مشکل شده اند به فضای تولید و کسب و کار برگردد تا در اشتغال کشور نیز شاهد رونق دوباره ای باشیم.

همتی ادامه داد: اگر یک واحد کوچک هم در نقطه ای دورافتاده دچار مشکل و توقف تولید شود هم امروز شاهد هستیم که شخص وزیر خودشان تماس می گیرند و تا رفع مشکل واحد تولیدی، پیگیر مسایل هستند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: با این نگاه حمایتی دولت تدبیر و امید از صنایع، تلاش های گسترده ای برای احیای صنایع تعطیل شده و مشکل دار این استان صورت گرفت که نخستین ثمرات آن از سرگیری فعالیت کارخانه های بزرگی چون آزمایش و کابلسازی ایران بود.

وی اظهار کرد: کارخانه آزمایش مرودشت در هفته دولت تولید یخچال را بعد از سال ها توقف خط تولید از سر گرفت و کارخانه کابلسازی ایران نیز به عنوان کارخانه ای زیرساختی و بزرگ به فضای تولید کشور بازگشت و سایر کارخانه های مشکل دار نیز در حال بازگشت به عرصه تولید هستند.

همتی گفت: در کنار این صنایع، 28 واحد تولیدی لبنی در استان فارس مشغول فعالیت هستند که بخش مهمی از اشتغال استان فارس را به خود اختصاص داده اند و برخی مانند شیرپگاه فارس، افزون بر 10 درصد محصولات خود را به خارج کشور صادر می کنند.

ایرنا


مطالب مرتبط:

-توسط علی همتیٍ؛ افشاگری درباره رانت خواری در صنعت فارس

- حمایت همه جانبه سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از سرمایه گذاران

- 600 معدن غیرفعال فارس به مزایده گذاشته می شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید