عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.


کمتر از یکسال از عمر دولت یازدهم می گذرد ودر بسیاری از شهرستانهای فارس هنوز بویی از دولت اعتدال با شعار تدبیر و امید به مشام نمیرسد و بنظر می رسد نه خانی آمده و نه خانی رفته.

 

سوال اینجاست ،چرا در شهرستان ها که دولتی کوچکتر از دولت مرکزی وجود دارد نباید این امید محقق شود . در شهرستان هایی هم که تغییراتی به وجود آمده عمدتا گزینه نمایندگان و دیگر گروههای سیاسی بجز حامیان دولت اعمال شده است.این شرایط بگونه ای است که  نمایندگان  در این فرصت پیش آمده فرمانداران را از طیف فکری خود و یا وامدار خود تبدیل کرده و در تحویل و تحولات مدیریتی شهرستان ها کسانی را حمایت میکنند که  پیش زمینه ی آمادگی و پیروزی در دور بعدی انتخابات مجلس باشد و  از این فرصت طلایی با یک تیر دو نشان بزنند :
1 – جبران مافات نیروهای ستاد کرده باشند .
2 – برای دور بعدی زمینه فراهم کرده باشند.

 

اگر بخواهیم ریشه ای به این مسئله نگاه کنیم استاندار نیزدر تصمیم گیری با تردید مواجه است .به نظرمیرسد خواست معاون سیاسی دولت سابق و نمایندگان در تصمیمات ایشان بسیار دخیل است .این هاحکایت از چه نوع مدیریت  استاندار دارد ؟ آقای استاندار شاید در زمان ماراتن نفس گیر تعیین استان دار از اهرم  نمایندگان استفاده کرده اند که حالا مدیون ایشان  هستند و به جای هماهنگی با دولت با نمایندگان هماهنگ تر اند.

 

آیا این مدیریت ها فرسایشی نیست ؟  این ها موارد اتلاف وقت نیست ؟

 

جناب استاندار در انتخاب فرمانداران صحبت از آن کردند که حتما باید وزارت کشوری باشند و مکررا به معاونان و مدیران خود فرموده اند : باید از نیروهای وزارت کشوری در فرمانداری ها استفاده گردد.آیا فرماندار شیراز و یا  فرماندار کازرون وزارت کشوری هستند ؟


جناب استاندار در مراسم معارفه صحبت از عدم اتلاف وقت حتی برای یک دقیقه کردند . چندین ماه گذشته و متاسفانه در تغییر مدیران و فرمانداران عملکرد خوبی را شاهد نبوده ایم و فقط اتلاف وقت صورت گرفته است .

 

 رونق اقتصادی و صنعتی استان هم وضعیت به حال سابق می باشد و  800 کارخانه  ورشکسته و افزایش بیکاری در استان و هزاران مشکل دیگر ......سفرهاي آقاي استاندار به شهرستانهاي فارس  و تصويب مصوبات همانند دولت احمدي نژاد در سفر به استان ها  و شهرستانها  و تصويب مصوبات بي نتيجه بوده است و در سخنرانی جناب آقاي يونسي دستيار ويژه رياست محترم جمهور استان فارس نیز عدم حضوراستاندار را در استان شاهد بوديم.

 

 اگر بخواهيم كلي بنگريم سرعت مديريتي جناب  استاندار بسیار آهسته بوده  و اين سرعت نميتواند در عمران  و آباداني استان نقشي داشته باشد.


 استاندارمحترم و فرهیخته فارس، فراموش نفرمایید شما باید به کسانی که در زمان انتخابات علی رغم وجود جو خفقان در شهرستان ها از جان و دل مایه گذاشته اند احساس دین داشته باشید وتکیه شما بر بالاترین مسند اجرایی استان جز با جانفشانی تک تک مردم و ستادهای دکتر روحانی شدنی نمی بود.مجتبی شهر آبادی(شورای تدبیر و امید)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید