عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

محمد صالح صالحی یکی از بیشمار حامیان دولت تدبیر و امید است که پس از سالها تلاش و کوشش در راه اندیشه های خود در رستاق داراب مشغول خدمت به مردم شریف و گرامی آن خطه است.کاری سخت و طاقت فرسا که فقط از کسانی بر می آید که عاشق مردم هستند و رفع نیازهای آنها را جزء وظیفه خود میداند.سخنانش دلنشین و پرمحتواست.مجال اندک و کار بسیار.

هم به اندازه ی تشنگی پای صحبتهای ایشان نشستیم.

در سلسله گفتگو ها با مردان و زنان فعال در عرصه های سیاسی و اجتماعی که در اطراف خودمان بسیارند و حرفها برای گفتن دارند،از شما دعوت میکنیم تا این گفتگو را ملاحظه فرمایید:

-سلام
-لطفا خودتان را معرفی فرمایید:
با سلام و تقدیم احترام خدمت خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت خوب شما ،بنده محمد صالح صالحی 37 ساله کارمند قراردادی برق منطقه ای فارس ناحیه انتقال داراب و مدیر مجتمع خدمات رایانه ای روشاک داراب با بیش از 13 سال سابقه فعالیت در فروش و خدمات تخصصی پس از فروش انواع قطعات رایانه , چاپگر ، تبلت و لپ تاپ در شهرستان داراب

-جناب صالحی؛
از سوابق سیاسی و اجتماعی خودتان بیشتر صحبت بفرمایید:
بنده اولین فعالیت انتخاباتی را در 12 سالگی و در ستاد انتخاباتی برادر عزیز و جانباز حاج نظری برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز نمودم و تا به امروز در همه انتخاباتها حضور داشتم .یک دوره کاندیدای شورای اسلامی شهرداراب بودم که البته رای کافی کسب ننمودم ولی در سال 84 ریس ستاد دانشجویی شرق فارس در ستاد حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی و همزمان رییس کمیته دانشجویی ستاد ایشان در شهرستان داراب در خدمت جناب آقای غلامرضا ظریف بودم.

در سال 88 ریس ستاد مردمی جناب آقای مهندس موسوی و عضو شورای مرکزی ستاد مهندس موسوی در داراب بودم.

در سال 1392 هم که ستاد مرکزی جناب دکتر روحانی توسط جناب آقای خوشحال مدیریت میشد رییس ستاد شهر داراب بودم و امروز عضو شورای تدبیر و امید شهرستان هستم.البته در انجمنهای مردمی مانند انجمن دوستداران میراث فرهنگی داراب هم عضو هستم و فعالیت دارم.

در دوران تحصیل دانشگاهی هم عضو اصلی کانون اسلامی نشر اندیشه های نو. و نماینده سازمان دانشجویان ایران ( سادا) در دانشگاه آزاد اسلامی داراب در سال 1385وکانون اندیشه ها در کازرون

-این همه تلاش نشان از علاقه شما در به ثمر نشستن اندیشه ی خاصی را دارد.خودتان را به کدام یک از نحله های فکری نزدیک میدانید؟
بنده به اصول اعتقاد دارم اما برای رفع نواقص احساس می کنم می بایست اصلاحاتی انجام داد.پس ضمن اینکه خود را اصلاح طلب می دانم اما تلاش میکنم با روابط عمومی خوب و رعایت اعتدال با اصولگرایان نیز دوستی خود را حفظ کنم.خیرالامور اوسطها

b_300_0_16777215_00_images_news-23_IMG-20140805-WA0035.jpg

-شما معتقد به اصلاحات هستید.اما عده ای اصلاح طلبی را قبول ندارند.آیا کسانی که هم عقیده با شما هستند و مشی اعتدال را انتحاب کرده اند میتوانند در کنار کسانی که هیچ اعتقادی به این اندیشه ندارند گام بردارند و برای هدف مشترکی تلاش کنند؟
کسی که خود را و تفکر خود را کاملا صحیح می دانند و تفکرات و عقیده های دیگران را مطلقا قبول ندارند در اجتماع و میان مردم حایگاه رفیعی ندارند.این نوع تفکر صدمات جبران ناپذیری به اجتماع میزند و خود بخود موانع پیشرفت جوامع را رقم می زنند.

البته بعضی ها هستند که عمل و ظاهرشان اینگونه نشان می دهد اما اگر همین اصلاحات توسط خودشان پایه گذاری شود قطعا از آن حمایت می کنند.مشی اعتدال مشی عقلاست و خرد جمعی مردم ایران در انتخابات 92 اثبات کردند که امروز اعتدال و میانه روی راه سعادت ایرانیان است.لذا به آن رای دادند

-جناب صالحی؛
وارد فضای مدیریتی استان شویم.نظر شما در ارتباط با مدیریت ارشد استان چیست؟ چه نمره ای به استاندار خواهید داد؟
تصمیمات در این سطح خلق الساعه نیستند.شاید بیشترین آسیب دولتهای نهم و دهم تصمیم گیری های آنی و بدون تفکر بود.ایشان به آرامی و خونسردی تمام به امور استان رسیدگی میکنند.

جناب آقای دکتر احمدی سوابق مدیریتی بسیاری را در پرونده خود دارند و به لحاظ شخصیتی دارای ثبات شخصیت و بسیار سیاستمدار قابلی هستند.دیپلمات با تجربه ای که تمایلش به اعتدال در عمل تا به امروز ثابت شده اما همانطور که میدانید سیاستمردان دیپلمات زیاد اهل عملهای عجولانه و گرفتن تصمیم های آنی نیستند که البته همین ویژگی ایشان باعث برخی انتقادات گردیده است.

اما فکر میکنم ما بعنوان اعضای شوراهای تدبیر و امید سطح استان می بایست تمام قد از ایشان حمایت کنیم و اگر نقدی هم داریم  رودررو با ایشان درمیان بگذاریم.

اما مجموعه استانداری و مدیرانش نشان داده اند که برای انتصابات با وجوود فشارهای بسیار تلاش کرده اند گزینه هایی را  انتخاب کنتد که با مشی اعتدال و حامیان دولت تدبیر و امید حداکثر تعامل را داشته باشند. اما چرا در این مسیر کمتر از اعضای ستادهای دکتر روحانی استفاده کرده اند و چرا باوجود اینکه بیش از یکسال از انتخابات گذشته هنوز بسیاری از انتصابات انجام نشده جای بحث و تبادل نظر کارشناسی و چندین ساعته دارد که در این مصاحبه مجال آن نیست.

بنده از ایشان و مجموعه مدیران ارشد استانداری تقاضا دارم چنین نشستی را برنامه ریزی نمایند تا نمایندگان شوراهای سراسر استان بتوانند بطور کامل باایشان رایزنی نمایند.

-داراب یکی از شهرهای مهم و تاریخی در استان فارس است.فرماندار آن به تازگی معرفی شدند.اوضاع را در شهر داراب چگونه میبینید؟
شهر من؛ داراب ،به لحاظ تاریخی با داشتن بزرگترین دیوارگلی جهان یعنی دارابگرد و منتسب به کریم اهل بیت حضرت امام حسن (ع) می باشد.آثار تاریخی و میراث به جای مانده از گذشته در این شهرستان مانند مسجد سنگی و مسجد جامع داراب و بسیاری دیگر نشان قدمت این شهر دارد اما متاسفانه بحران مدیریت را بارها تجربه کرده و امروزه از جمله نقاط محروم کشور و استان فارس می باشد.تودیع و معارفه فرماندار شهرستان دارابدر میان اشک هاو لبخندها انجام شد.مدیر خوبی رفت مدیر جوان و مورد اعتماد دولت آمد.

دغدغه همه آحاد مردم داراب پیشرفت است.داراب به گواه شاهدان عینی اصلاح طلبانی دارد که همه بسیجی و اهل جبهه و جنگ جانباز و خانواده شهید هستند و همیشه تلاش کرده اند مانع پیشرفت شهرستان نباشند و هر جا از ایشان کمک خواسته شده پای کار ایستاده اند.

مانند انتخابات 88 که با اعلام پایان زمان انتخابات و تایید آن توسط مقام معظم رهبری فرمایشات ایشان را فصل الخطاب دانسته و حتی یک مورد قانون شکنی در این شهر دیده نشده است.اما متاسفانه شهرمن بحران محرومیت و بحران مدیریت را همیشه تجربه کرده است.از امروز برای نمایندگان دولت در شهر ستان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با تلاش حداکثری خود تا آنجا،که امکان دارد برای جبران گذشته تلاش کنند.

-نظر شما در مورد نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی چیست و انتخابات آتی مجلس را چگونه پیش بینی میکنید؟
همانگونه که دوستان تدبیر امید استان اطلاع دارند بنده مبتکر کمپین اینترنتی www.rayemardom.ir بوده ام که با تلاش آقایان ظریف ،مهندس رهروی و سیدابوذر هاشمی این وبسایت را راه اندازی و معرفی نمودیم.در متن بیانیه این کمپین دوستانه و صمیمانه نمایندگان محترم را مورد خطاب قراردادیم. قطعا نام نمایندگانی در سبدرای ملت قرارخواهندگرفت که با سیاستهای دولت یازدهم همراه باشند.

جناب آقای نبی اله احمدی نماینده محترم شهرستانهای داراب و زرین دشت هم شخص زحمت کشی است اما انتقادهای فراوانی در حمایت از افراد خاص به ایشان وارد شده و در زمینه عمللکرد ایشان هم قطعا در انتخابات بعدی مردم عزیز شهرستان داراب نظر خواهند داد.

اسم و واژه ای را خدمت شما عرض میکنم اولین چیزی که به ذهنتان آمد را در یک کلمه بفرمایید:
-دکتر روحانی
ریس جمهور

-علی مطهری
دوست داشتنی

-احمدی نژاد
رفت 

-اصلاحطلبان
بیشمار

-داعش
تروریست

-اسراییل
قاتل

-غزه
نماد مقاومت

-خلیج فارس
همیشه فارس

-داراب

محروم

و
سخن آخر؟
بنده از طرف خودم و اعضای شواری تدبیر شهرستان حمله وحشیانه رژیم غاصب اسراییلی به مردم بی دفاع غزه و فلسطین را محکوم می نماییم و این جنگ نابرابر را آزمونی برای جامعه جهانی و حقوق بی بشر امریکا و اروپا می دانیم و از همینجا برای فرماندار جدید شهرستان داراب جناب آقای قاسمپور آرزوی بهترینها دارم.

از اینکه وقتتان را در اختیار ما قرار دادید سپاسگزاریم.
تا دیداری دیگر خدا نگهدارتان
سپاس از لطف و زحمت جنابعالی

گفتگو از :دکتر محمد حسن معصوم زاده

مطالب مرتبط:

- ابراهیم بستانی نژاد:تغییرات با تدبیر که انتظارش را میکشیم در شهرستان شروع نشده است.

-بهرام علیایی:به امید خدا در انتخابات آینده مجلس ،حامیان دولت بر صندلی های خانه ملت تکیه خواهند زد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید