آخرين اخبار

:» رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی: عده ای به دنبال انتقام جویی از دولت هستند

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: عده ای به دنبال انتقام جویی از دولت هستند و استراژی تخریب و انگ زنی را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

به گزارش پیک تدبیر سید رضا صالحی امیری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، افزود: امروز نیازمند تولید و بازتولید فضلیت، معرفت و اخلاق در جامعه ایران هستیم.

وی گفت: افول اخلاقی پیامدهای بسیار نگران کننده ای در عرصه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایجاد می کند.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: اگر در حوزه سیاسی انگ زنی، تخریب و انتقام جویی را مشاهده می کنیم، محصول «بد اخلاقی سیاسی» است.

صالحی امیری تصریح کرد: بر این باورم که مشکل اصلی جامعه ایران افول اخلاق است.

وی افزود: اگر امروز در حوزه اقتصادی گرانفروشی، کم فروشی، ارتشاء، رشوه و فساد مشاهده می شود، محصول بحران اخلاقی است.

صالحی امیری گفت: اگر در حوزه اجتماعی، اعتیاد، ایدز، طلاق، خشونت و ناهنجاری مشاهده می شود، نیز محصول افول اخلاق در این حوزه است.

 

پبک تدبیر

 

وی در بخش دیگری با اشاره به این که خبرگزاری ایرنا یک رسانه معتدل در چارچوب منافع ملی است، اظهار کرد : این رسانه در جهت تقویت نظام و دولت قدم های موثری برمی دارد.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دست اندرکاران ایرنا خواست تا توجه ویژه ای به حوزه فرهنگی و اجتماعی داشته باشند.

وی تاکید کرد: برای تحول در نظام اجتماعی، سیاسی و اقتصادی اکسیر نجات بخش، توسعه اخلاقی است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، انعکاس خدمات دولت در سطح ملی را وظیفه رسانه ها دانست و از ایرنا خواست تا به این امر بیش از پیش پرداخته شود.

صالحی امیری، مجموعه خدمات دولت در یک سال و نیم گذشته را بیش از مجموعه خدمات در هشت سال گذشته عنوان کرد و گفت: بیان موفقیت های دولت در عرصه های مختلف به عنوان یک ضرورت است که امروزه از رسانه ها به ویژه از ایرنا مورد انتظار است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: ثبات در جامعه، آرامش، امنیت عمومی، توجه به کرامت، حقوق شهروندی، کاهش دشمنی غرب نسبت به ایران، دیپلماسی موفق ، ایجاد یک فضای مناسب و سالم برای کسب و کار در جامعه، آشتی دولت با نخبگان و فرهیختگان و دانشگاهیان و مهمتر از همه تغییر ادبیات دولتمردان از رویکرد بد اخلاقی به اخلاق گرایی و فضیلت جویی و توجه به حقوق مردم از عملکردهای برجسته این دولت است که انتظار می رود ایرنا و همه رسانه ها به آن بپردازند.

وی حسادت عده ای در داخل کشور را ناشی از افتخارات بزرگ دولت در عرصه دیپلماسی دانست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

پیوندها