عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اخبار با خبر شوید.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: عده ای به دنبال انتقام جویی از دولت هستند و استراژی تخریب و انگ زنی را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

به گزارش پیک تدبیر سید رضا صالحی امیری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، افزود: امروز نیازمند تولید و بازتولید فضلیت، معرفت و اخلاق در جامعه ایران هستیم.

وی گفت: افول اخلاقی پیامدهای بسیار نگران کننده ای در عرصه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی ایجاد می کند.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: اگر در حوزه سیاسی انگ زنی، تخریب و انتقام جویی را مشاهده می کنیم، محصول «بد اخلاقی سیاسی» است.

صالحی امیری تصریح کرد: بر این باورم که مشکل اصلی جامعه ایران افول اخلاق است.

وی افزود: اگر امروز در حوزه اقتصادی گرانفروشی، کم فروشی، ارتشاء، رشوه و فساد مشاهده می شود، محصول بحران اخلاقی است.

صالحی امیری گفت: اگر در حوزه اجتماعی، اعتیاد، ایدز، طلاق، خشونت و ناهنجاری مشاهده می شود، نیز محصول افول اخلاق در این حوزه است.

 

b_300_0_16777215_00_images_news-25_81473992-6220240.jpg

 

وی در بخش دیگری با اشاره به این که خبرگزاری ایرنا یک رسانه معتدل در چارچوب منافع ملی است، اظهار کرد : این رسانه در جهت تقویت نظام و دولت قدم های موثری برمی دارد.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دست اندرکاران ایرنا خواست تا توجه ویژه ای به حوزه فرهنگی و اجتماعی داشته باشند.

وی تاکید کرد: برای تحول در نظام اجتماعی، سیاسی و اقتصادی اکسیر نجات بخش، توسعه اخلاقی است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، انعکاس خدمات دولت در سطح ملی را وظیفه رسانه ها دانست و از ایرنا خواست تا به این امر بیش از پیش پرداخته شود.

صالحی امیری، مجموعه خدمات دولت در یک سال و نیم گذشته را بیش از مجموعه خدمات در هشت سال گذشته عنوان کرد و گفت: بیان موفقیت های دولت در عرصه های مختلف به عنوان یک ضرورت است که امروزه از رسانه ها به ویژه از ایرنا مورد انتظار است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: ثبات در جامعه، آرامش، امنیت عمومی، توجه به کرامت، حقوق شهروندی، کاهش دشمنی غرب نسبت به ایران، دیپلماسی موفق ، ایجاد یک فضای مناسب و سالم برای کسب و کار در جامعه، آشتی دولت با نخبگان و فرهیختگان و دانشگاهیان و مهمتر از همه تغییر ادبیات دولتمردان از رویکرد بد اخلاقی به اخلاق گرایی و فضیلت جویی و توجه به حقوق مردم از عملکردهای برجسته این دولت است که انتظار می رود ایرنا و همه رسانه ها به آن بپردازند.

وی حسادت عده ای در داخل کشور را ناشی از افتخارات بزرگ دولت در عرصه دیپلماسی دانست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید